Kolme Boliivia linna politseinikud läksid opositsiooni poolele üle

Politseinikud rahvuslipuga Cocachamba linnas oma ametihoone katusel.

FOTO: Reuters / Scanpix

Kolme Boliivia linna politseinikud teatasid eile, et liituvad opositsiooni meeleavaldustega president Evo Moralese vastu. 

Boliivias kestab alates 20. oktoobri presidendivalimiste esimesest voorust valimisjärgne vastasseis end valimiste võitjaks kuulutanud Moralese ja valimistulemused tagasi lükanud opositsiooni vahel. 

Kolme linna politseiametite teadaanded on esimene märk sellest, et Boliivia julgeolekujõud on kuulda võtmas opositsiooni üleskutseid lõpetada Moralese toetamine. 

Sucre ja opositsiooni kantsi Santa Cruzi politseinikud teatasid, et liituvad Cochabamba korrakaitsjate reedel väljakuulutatud ülestõusuga. 

Politseinikud Sucres liituvad kolleegidega, kes on alustanud mässu Cochabambas, ütles näo kinni katnud politseiohvitser linnas kohalikule telekanalile. «Me ei saa jätkata selle narkovalitsusega, selle ebaõiglase demokraatiaga,» ütles ta. 

Santa Cruzi politseinikud sulgesid samuti oma politseijaoskonna ning mitu mundris ohvitseri ronis hoone katusele Boliivia trikoloori lehvitama. 

Sajad opositsiooni toetajad kogunesid reedel pealinnas La Pazis ja riigi kirdeosas asuvas Trinidadis politseijaoskondade ümbrusse, et ärgitada politseinikke Moralest hülgama. 

Kolmapäeval sai Cochabambas valitsusmeelsete ja -vastaste meeleavaldajate kokkupõrgetes surma 20-aastane tudeng. Rahutustes on seni hukkunud kolm inimest. 

Tagasi üles