Putin kutsus G20 sanktsioonidele moratooriumi kehtestama

Venemaa president Vladrimir Putin.

FOTO: ALEXEI DRUZHININ/AFP/SCANPIX

Vene president Vladimir Putin kutsus neljapäeval G20 virtuaalsel tippkohtumisel koroonapandeemia olukorras sanktsioone leevendama, sest see on «elu ja surma küsimus».

Putin ei täpsustanud, missugused riigid tuleks sanktsioonidest vabastada.

«Ideaalis peaksime kehtestama ühise moratooriumi esmatähtsate kaupade piirangutele, aga ka finantstehingutele nende soetamiseks,» ütles Putin tippkohtumisel.

«Ma räägin riikidest, mis kannatavad pandeemia all kõige enam. Lõppkokkuvõttes on see elu ja surma küsimus, see on puhtalt humanitaarküsimus.»

«Sellised asjad tuleks poliitikast vabastada,» lausus Putin.

Lääs on kehtestanud Venemaale arvukalt saktsioone Krimmi annekteerimise ja tegevuse eest Ukraina kriisis. Venemaa on ka mitme teise Lääne sanktsioonide all ägava riigi nagu näiteks Iraani ja Põhja-Korea liitlane.

Putini sõnul tuleks luua «kaubandusõdadest ja sanktsioonidest vabad rohelised koridorid», mis kindlustaks varustatuse ravivahendite, toidu, seadmete ja tehnoloogiaga.

Vene president ennustas, et käimasolev koroonakriis on hullem kui 2008.-2009. aasta majanduskriis, ning kaubanduskonfliktid ja sanktsioonid üksnes raskendavad olukorda.

Tagasi üles
Back