Moskva: vastuseks USA relvaabile võime hakata relvastama Donbassi

Isehakanud Donetski rahvavabariigi tankid Donbassis.

FOTO: TASS / Scanpix

USA plaan eraldada Ukrainale iga aasta 300 miljonit dollarit relvaabi võib sundida Venemaa mõtlema inimestele, kelle vastu need relvad võidakse suunata, ütles Vene riigiduuma SRÜ ja Euraasia lõimumiskomisjoni esimees Leonid Kalašnikov.

«Arvan, et USA plaan eraldada Ukrainale iga aasta 300 miljonit dollarit relvaabi vastupidi, avab uksed selleks, et aidata inimesi, kelle pihta neist relvadest tulistama hakatakse Donestki ja Luganski rahvavabariigis,» ütles Kalašnikov täna.

Tema arvates on Venemaal sel juhul õigus samuti tarnida nendesse vabariikidesse ametlikult relvi.

«Kui mingi pool tarnib kellelegi relvi, pealegi surmavaid, ei jää meil muud üle, kui kaitsta neid inimesi, võib-olla relvajõuga või vähemalt relvatarnetega. Ja sulgeda see teema: ärgem häbenegem tarnida relvi Donbassi rahvavabariikidele,» märkis komisjoni esimees.

Rühm USA senati väliskomisjoni liikmeid mõlemast erakonnast esitas eelnõu eraldada Ukrainale iga aasta 300 miljonit dollarit igaaastast relvaabi, sealhulgas surmavaid relvi.

«See eelnõu näitab Ukrainale ja Venemaale, et USA toetab oma sõpra kogu demokraatliku üleminekuaja vältel ja kaitseb tema iseseisvust ja terviklikkust. See eelnõu tugevdab Ukraina kaitsevõimet sõjaväelise ettevalmistuse ja varustuse osas ning annab USA ja Euroopa diplomaatilise toetuse,» ütles vabariiklik senaator James Risch.

Tagasi üles