Iraan valetas Covid-19sse surnute arvu tegelikust kolm korda väiksemaks

Meditsiinitöötajad hoolitsevad Covid-19 patsiendi eest Shohadaye Tajrishi haiglas Teheranis. BBC-le lekitatud haiglaandmetest nähtub, et tegelikult on riigis surnud viiruse tõttu kolm korda rohkem inimesi kui ametliku statistika kohaselt.

FOTO: Vahid Salemi / AP / Scanpix

Covid-19 tüsistustesse surnute arv on Iraanis tegelikult kolm korda suurem, kui riigi valitsus ametlikult väidab, ning koroonaviirusesse nakatunuid on ametlikest andmetest samuti kaks korda enam, näitab BBC pärsiakeelse kanali uurimine.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kanali käsutuses on valitsuse enda arvepidamisdokumendid, mille kohaselt oli 20. juuliks Iraanis surnud Covid-19 sümptomitega ligi 42 000 inimest, samas kui riigi tervishoiuministeerium on ametlikult teatanud, et surnuid oli tolleks hetkeks 14 405.

Nakatumiste arvu puhul oli 20. juuli seisuga valitsuse sisedokumentides ja ametlikult avaldatud näitajates kahekordne vahe: vastavalt 451 024 koroonaviirusesse nakatunut ja 278 827 nakatunut.

BBC-le edastatud nimekirjade ja haiglaandmete kohaselt registreeriti esimene Covid-19 tingitud surm Iraanis tänavu 22. jaanuaril ehk peaaegu kuu aega varem, kui teatati ametlikult esimesest koroonaviiruse juhtumist riigis.

Tagasi üles
Back