Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Merkel on mures koroonaviiruse juhtude eksponentsiaalse kasvu pärast Saksamaal

Saksa kantsler Angela Merkel iga-aastasel suurel pressikonverentsil Berliinis. FOTO: Via Www.imago-images.de / Scanpix

Saksa kantsler Angela Merkel ütles neljapäeval, et on mures koroonanakkuse juhtude kasvu pärast riigis, ning kutsus inimesi laskma end vaktsineerida.

«Nakkusnäitajad on taas kasvamas ning selge ja murettekitava dünaamikaga,» ütles Merkel Berliinis pressikonverentsil.

«Me näeme eksponentsiaalset kasvu,» lausus ta ning lisas: «Iga vaktsineerimine on väike samm normaalsuse juurde naasmiseks.»

Saksamaa nakatumisnäitajad on olnud suvel paljude teiste Euroopa riikidega võrreldes madalad, kuid kahe viimase nädalavahetusega on juhtumite hulk peamiselt delta tüve tõttu taas kasvanud.

Robert Kochi instituut registreeris neljapäeval 1890 uut nakatumist. See teeb 100 000 elaniku kohta 12,2 uut nakatumist seitsme päeva jooksul. Juuli alguses oli sama näitaja vaid 4,9.

Merkeli sõnul võib nakatumine lähema paari nädalaga kahekordistuda, mis põhjustab vajaduse täiendavate piirangute järele.

«Mida rohkem inimesi on vaktsineeritud, seda vabamad me oleme – mitte ainult üksikisikutena, vaid ka kõik koos,» ütles ta.

Saksamaa asus mais pandeemiapiiranguid leevendama ning on nüüdseks avanud restoranid, poed, ujulad ja muuseumid ning kärpinud era- ja avalikele rahvakogunemistele kehtestatud piiranguid.

Neljapäevase seisuga oli 60,4 protsenti sakslasest saanud vähemalt esimese Covid-19 vastase vaktsiinisüsti ning 48 protsenti oli vaktsineerimise lõpetanud.

Tagasi üles
Back