Rasmussen: NATO võtab Gruusia tingimuste täitmisel vastu

NATO peasekretär Anders Fogh Rasmussen.

FOTO: SCANPIX

NATO võtab Gruusia oma ridadesse, kui riik täidab vajalikud tingimused, kinnitas alliansi peasekretär Anders Fogh Rasmussen usutluses telekanalile Euronews.

«Bukaresti tippkohtumisel 2008. aastal langetas Põhja-Atlandi allianss otsuse, et Gruusiast saab selle liige. Kui, loomulikult, ta vajalikud tingimused täidab,» selgitas Rasmussen.

Venemaa välisministeerium deklareeris varem, et «Gruusia võimaliku NATO-liikmesuse teema ülespuhumine ei tugevda kellegi julgeolekut, edendab Gruusia juhtkonna revanšistlikke pürgimusi, õhutades tema soovimatust tunnustada väljakujunenud poliitilist reaalsust regioonis, ning tugevdab pingeid Lõuna-Kaukaasias».

«Me järgime aluspõhimõtet, mille euroatlantilise ruumi riigid panid kirja Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OSCE) hartasse 1999. aastal,» ütles NATO peasekretär Venemaa vastuseisu kommenteerides.

«Seal on selgelt määratletud iga riigi õigus iseseisvalt otsustada küsimust alliansiga liitumisest. Loodan, et seda mäletab ka Venemaa,» märkis Rasmussen.

«Nii et otsuse peab langetama Gruusia. Ja see riik on oma huvi juba kinnitanud,» lisas ta.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles