Tadžiki opositsionäär: Kuvvatov oli ohust teadlik

Türgi politseinikud

FOTO: SCANPIX

Tadžikistani opositsiooniliikumise Vatandor liidri Dododžon Atovullojevi kinnitusel oli radikaalse opositsiooniliikumise liidri Umarali Kuvvatovi elu ohus.

«Olin Umaraliga pidevalt ühenduses, ta oli meie liitlane. Mõni päev tagasi jõudis minuni informatsioon, et Tadžikistani eriteenistused kavandavad minu ja tema vastu rünnakut. Ma edastasin selle ka talle,» rääkis Saksamaal viibiv Atovullojev telefonis RIA Novostile.  

Tundmatu kurjategija tulistas Kuvvatovile Istanbulis pähe eile õhtul. Vene meediale teadaolevalt astus üks võõras inimene talle juurde, ütles midagi tadžiki keeles ja seejärel tulistas teda. Mees suri sündmuskohal oma pereliikmete silme all.   

Opositsionääri Atovullojevi sõnul suureneb Tadžikistanis elanike rahulolematus ja võim on sellest teadlik. «1. märtsil toimunud parlamendivalimised olid näilised,» lisas ta. Kuvvatovi mõrva nimetas ta hoiatuseks kõigi jaoks.

Atovullojevi arvates rahvas praegu Tadžikistanis üles ei tõuse, kuna nad on hirmul ja aktiivne osa elanikkonnast elab pealegi Venemaal.  «Arvan, et viimased valimised ja Kuvvatovi tapmine on režiimi lõpp, nad välistavad tee dialoogini ja võimaluse võimuvahetuseks demokraatlikul teel,» lisas ta.

Tagasi üles