iDeal kampaania

Hiina soovitas Trumpil Twitterist loobuda

Twitteri logo Ühendriikide lipu taustal.

FOTO: LUCAS JACKSON/Reuters/Scanpix

Hiina on sarjanud Donald Trumpi selle eest, et valitud president kasutab rahvusvaheliseks diplomaatiliseks suhtluseks Twitterit, kirjutab CNN.

Donald Trumpil on tekkinud oma ettearvamatute Twitteri-väljaütlemiste tõttu kahtlane kuulsus. Tihti lahknevad mehe teravad postitused ka pikaajalisest Ühendriikide poliitilisest joonest.

Nüüd on Hiina aga võtnud nõuks vastata Trumpi väljaütlemistele Pekingi suunal, soovitades mehel Twitteri kasutamine lõpetada: «Kinnisidee «Twitteri-diplomaatiast» ei ole soositav,» väljendas Hiina valitsus oma seisukohta riikliku uudisteagentuuri Xinhua vahendusel.

«Diplomaatia ei ole lapsemäng ja veel vähem äritegevus. Nagu ütles endine Ühendriikide välisminister Madeleine Albright – Twitter ei tohiks olla välispoliitiline tööriist,» lisati kommentaaris.

Trump on postitanud Twitteris järjepidevalt vastuolulisi seisukohavõtte. Näiteks on ta narrinud Hiinat Taiwani presidendikõne järel, öelnud, et Peking ei tee piisavalt Põhja-Korea talitsemiseks ja süüdistanud Aasia suurriiki Ühendriikide majanduse nõrgestamises.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles