Põhja-Koreas tähistati õnnestunud raketikatsetust

Kim Jong Un

FOTO: KCNA/Reuters/Scanpix

Põhja-Korea päevaleht Rodong Sinmun avaldas laupäeval terve seeria fotosid, millel tuhanded inimesed aplodeerisid Kim Il-sungi väljakul tähistades viimast õnnestunud raketikatsetust.

Pyongyangi riiklik meedia süüdistas Washingtoni ühtlasi tuumasõja soovimises, mida näitavad USA ja Lõuna-Korea korraldatavad ühisõppused.

«Me tähistame südamest raketi Hwasong-15 õnnestunud katsetust, mis näitas Põhja-Korea võimsust ja suurust kogu maailmale,» kirjutati ühel rahva seas hoitud plakatil.

Ühendriikide kaitseminister Jim Mattis ütles sel nädalal, et USA jätkab «järeleandmatut diplomaatiat» oma jõupingutustes lahendada Põhja-Korea kriis.

«Ma ei ole nõus ütlema, et diplomaatia pole toiminud,» lisas ta.

Mattis võttis sõna päev pärast seda, kui Põhja-Korea katsetas mandritevahelist ballistilist raketti Hwasong-15, mis suudab väidetavalt tabada kogu USA mandriosa.

Venemaa ja Hiina on teinud Korea poolsaarel pingete vähendamiseks ettepaneku, mille järgi Põhja-Korea peaks peatama raketi- ja tuumakatsetused ning USA ja Lõuna-Korea ühised sõjaväeõppused.

«Vene-Hiina algatus järgib nende otsuste sätteid ja vaimu, samal ajal kui tülipoolte - USA ja Põhja-Korea - jätkuvad vastastikused provokatsioonid uhuvad neid järjekindlalt laiali,» ütles reedel Venemaa föderatsiooninõukogu väliskomisjoni esimees Konstantin Kossatšov.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles