Sri Lanka presidendi väitel on saareriik taas turvaline

Sri Lankan president Maithripala Sirisena andmas intervjuud AP-le.

FOTO: Eranga Jayawardena / AP / Scanpix

Sri Lanka president Maithripala Sirisena ütles täna intervjuus, et riik on pärast ohvriterohkeid terrorirünnakuid taas turvaline.

«Riik on taas ohutus olukorras,» sõnas Sirisena intervjuus Associated Pressile. 

Presidendi väitel on kinni võetud 99 protsenti lihavõtterünnakute kahtlusalustest ning nende lõhkeaine on arestitud. 

Sri Lankal sai 21. aprillil islamiäärmuslaste terrorirünnakutes kolmele kirikule ja kolmele hotellile surma 257 inimest. Tapetute seas oli palju välismaalasi. 

Sirisena sõnul polnud rünnakute näol tegemist Sri Lankale omase probleemiga, vaid need olid osa «ülemaailmsest terrorismist». 

President ütles, et ta polnud teadlik India luureallikate hoiatustest, et saareriigis kavandatakse terroriakti. Rünnakute ajal oli riigipea välismaal, kuid naastes nõudis ta oma kaitseministri ja politseiülema tagasiastumist. 

Politsei on rünnakukavas süüdistanud kahte rühmitust Rahvuslik Thowheeth Jama'ath (NTJ) ja Jammiyathul Millathu Ibrahim. Ametnike sõnul võis rünnakuid juhtida äärmuslik islamivaimulik Zahran Hashim, kes suri ühe enesetapurünnaku käigus. 

Kaks päeva hiljem võttis terroriakti eest vastutuse Islamiriik (IS), kes avaldas video Hashimist ja teistest meestest, kui nad vandusid truudust IS-i liidrile Abu Bakr al-Baghdadile. 

Tagasi üles
Back