Saksa minister nõuab rongitragöödia järel rangemat kontrolli Šveitsi piiril

Saksa siseminister Horst Seehofer.

FOTO: Reuters/ScanPix

Saksa konservatiivne siseminister tegi pärast traagilist juhtumit Frankfurdis, kus Šveitsist pärit eritrealane lapse rongi alla tõukas, ettepaneku karmistada kontrolli Šveitsi piiril.

«Ma teen kõik endast oleneva, et piiril viidaks läbi põhjalik kontroll,» ütles minister Horst Seehofer täna ajakirjale Spiegel. Seehofer lisas, et eelmisel aastal registreeris Saksamaa 43 000 ebaseaduslikku riiki sisenemist.

«Me peame astuma sellele vastu laiendatud uurimisega ja ajutise kontrolliga otse piiril - ka Šveitsi piiril,» ütles minister.

Ta tunnistas, et ei ole ettepanekut veel kantsler Angela Merkeliga arutanud, sest too on puhkusel, kuid lubas selle septembriks täpsemalt sõnastada. 

Merkeli konservatiivide Baieri sõsarpartei liige Seehofer on varem karme rände ohjeldamise meetmeid nõudes korduvalt kantsleriga vastuollu sattunud. Eelmisel aastal oleks see äärepealt koalitsioonile saatuslikuks saanud.

Saksamaad vapustas esmaspäeval juhtum Frankfurdi keskraudteejaamas, kus mees kaheksa-aastase poisi koos emaga rongi ette rööbastele tõukas. Ema pääses napilt, kuid laps sai surma.

Kahtlusalusena on kinni peetud 40-aastane eritrealane Habte Araya, kes oli vägivallajuhtumi tõttu Šveitsi politsei eest põgenenud.

Tagasi üles