Mehhikos pussitati surnuks looduskaitsja

Mees noaga. Foto on illustratiivne.

FOTO: PA images/Scanpix

Mehhiko lõunaosas Chiapase osariigis pussitati surnuks bioloog, naine tapeti looduskaitseala lähedal, kus ta töötas, teatasid täna võimud.

Tegemist on juba teise keskkonnaaktivistiga, kes piirkonnas on viimasel ajal mõrvatud.

Greenpeace ja teised keskkonnaühendused mõistsid 43-aastase teadlase tapmise hukka. Nora Lopez juhtis papagoide kaitse programmi Palenque linna lähedal eravalduses olevas Aluxese ökopargis.

Samas kandis leiti juunis tapetuna möiraahvide kaitsmise nimel töötanud ökoloog Jose Luis Alvarez Flores. Tema tapmine tõi kaasa ka rahvusvahelise hukkamõistu. 

Valitsuse andmetel on Mehhikos viimase 15 aasta jooksul mõrvatud 120 looduskaitsjat, enamasti on tõenäoliseks põhjuseks olnud nende võitlus kaevandus-, nafta- või taristuprojektide vastu.

«Me nõuame võimudelt, et nad teeksid võitlusest naiste ja keskkonnaktivistide tapmise vastu meie riigis rahvusliku prioriteedi,» on öeldud Greenpeace'i ja veel mitme keskkonnaühenduse avalduses. 

Lopez, kelle töö keskendus puna-aarade ehk makaode kaitsmisele leiti kolmapäeval hulgaliste noahaavadega hostelist, kus Palenque linnas elas, on öeldud Chiapase osariigi prokuratuuri avalduses. 

Tagasi üles