Iraani president ja välisminister said USA viisad

Iraani president Hassan Rouhani.

FOTO: AFP / Scanpix

Iraani president ja välisminister said USA viisad osalemiseks ÜRO Peaassambleel New Yorgis, teatasid neljapäeval Iraani võimuesindajad.

Iraani välisminister Mohammad Javad Zarif hoiatas neljapäeval eetrisse läinud usutluses, et USA või Saudi Araabia sõjaline rünnak vallandab üleüldise sõja.

Washington ja tema Pärsia lahe liitlased süüdistavad Iraani seotuses laupäevaste rünnakutega Saudi naftarajatistele.

Iraani riigimeedia kurtis veel kolmapäeval, et Iraani president Hassan Rouhani ja tema delegatsioon ei pruugi osaleda järgmisel nädalal toimuval ÜRO Peaassamblee liidrite debatil New Yorgis, kuna USA pole väljastanud neile viisasid.

«Rouhani ja tema delegatsioon pidid sõitma Ühendriikidesse esmaspäeval, kuid see tundub nüüd viisade puudumise tõttu ebatõenäoline,» kirjutas riiklik uudisteagentuur IRNA.

«Iraani puudumine näitab, et vastupidiselt ÜRO ja rahvusvaheliste organisatsioonide ees kokkulepete raames võetud kohustustele pole USA jaoks diplomaatia mitte midagi väärt,» teatas IRNA. 

«Kuigi Iraani Islamivabariik pole sealt lahkunud ning jätkab aktiivse diplomaatiaga, peab USA oma käitumise eest vastust andma,» lisas agentuur. 

ÜRO Peaassamblee liidrite debatt peaks algama teisipäeval. 

Võõrustajana peaks USA väljastama viisad diplomaatidele ÜRO peakorteris New Yorgis. 

Tagasi üles