iDeal kampaania

Valgevene vildakad valimised aitasid parlamenti Lukašenka missist kallima

Äsja Valgevene parlamenti valitud Maria Vasilevitš tantsimas eelmise aasta lõpus Minskis toimunud ballil president Aleksandr Lukašenkaga.

FOTO: Nikolai Petrov / TASS / Scanpix

Valgevene pettustest ja rikkumistest varjutatud valimistel pääses parlamenti ka 22-aastane iludusvõistluste täht Maria Vasilevitš, keda peetakse riiki diktaatorlikult valitseva presidendi Aleksandr Lukašenka kallimaks.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Vasilevitš on sageli olnud 65-aastase riigipea saatja avalikel üritustel pärast seda, kui ta valiti mullu mais Valgevene missiks.

Koos Euroopa viimaseks diktaatoriks ristitud Lukašenkaga on Vasilevitšit nähtud jäähokimänge vaatamas, kunstifestivale külastamas ning mullu Moskvas jalgpalli maailmameistrivõistlusi jälgimas. Paar keerutas jalga ka uusaastaballil Minskis.

Lukašenka pressiesindaja sõnul oli president isiklikult aidanud Vasilevitšil valmistuda mulluseks Miss Maailma võistluseks, kus naine sai kolmanda koha.

«Lukašenka võiks meie nn parlamenti nimetada ka oma talli hobused, rääkimata tema isiklikku eskortteenistusse kuuluvatest neiudest,» kurjustas opositsiooniaktivist Paviel Sieviaryniec. «Ta alandab valgevenelasi, öeldes: «Vaadake, ma võin isegi seda teha!»»

Tagasi üles