R, 27.05.2022

Albaania maavärinas hukkus vähemalt 20 ja sai viga 600 inimest

Interfax/STT/AFP/BNS
Albaania maavärinas hukkus vähemalt 20 ja sai viga 600 inimest
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Albaania maavärin põhjustas arvukalt purustusi.
Albaania maavärin põhjustas arvukalt purustusi. Foto: Malton Dibra/Epa/Scanpix

Albaanias sai ööl vastu teisipäeva võimsa maavärina tõttu surma vähemalt 20 ja viga 600 inimest.

USA geoloogiateenistuse USGS andmetel hakkas maa vappuma kohaliku aja järgi pisut enne kella nelja, kui inimesed veel magasid. Magnituudiga 6,4 maavärina kese asus pealinnast Tiranast 30 kilomeetrit loodes, umbes 20 kilomeetri sügavusel.

Seda oli tunda üle Lõuna-Balkani ning lähedalasuva Bosnia pealinnast Sarajevost kagus toimus ka maavärin magnituudiga 5,4.

Bosnias seni teadaolevalt keegi surma ei saanud ning seal tekkinud kahju oli minimaalne.

Albaanias seevastu varises sisse vähemalt kolm korterelamut. Päästemeeskonnad läksid lõksujäänuid välja tooma, kuid pole teada, kui palju inimesi rusude all on. 

Tervishoiuministeeriumi teatel on vigastatuid umbes 600, kellest mitme seisund on raske.

Rängima hoobi said pealinnast 33 kilomeetrit läänes asuv Durrës ja 36 kilomeetrit põhjas asuv Thumane.

Kaitseministeeriumi teatel tõmmati Durrësis rusudest välja seitse surnukeha ning Thumanes leiti sissevarisenud kortermajast viis surnut.

Thumanest kümmekond kilomeetrit põhjas asuvas Kurbinis sai inimene surma, kui ta üritas pageda oma vappuvast kodust aknast välja hüpates. Veel üks inimene sai surma maavärinaga seotud liiklusõnnetuses.

Ametnikud ärgitasid epitsentri lähedal olevaid inimesi jääma kodudest välja, sest inimeste teatel on paljude hoonete seintes ja lagedes mõrad. 

Päästetöötajatele saadeti appi umbes 400 sõjaväelast ja 1900 politseinikku.

Albaania teatel pakkusid päästetöödeks abi Euroopa Liit ja USA. Lõunaks olid päästjaid teele saatnud Kreeka, Itaalia, Kosovo, Türgi, Montenegro, Rumeenia ja Serbia.

Septembris tabas Albaaniat umbes samas kohas maavärin magnituudiga 5,8. Selles sai vigastada 105 inimest ja kahjustada umbes 600 hoonet.

Märksõnad
Tagasi üles