Sajad meeleavaldajad püüdsid taas Serbia parlamenti tungida
Ajakohastatud ja täiendatud kell 2.05!

Meeleavaldus Serbias.

FOTO: EPA/Scanpix

Sajad meeleavaldajad püüdsid reede õhtul Belgradis taas Serbia parlamenti tungida, kuid politsei tõrjus nad tagasi.

Meeleavaldajad eirasid massikogunemiste keeldu ning pildusid parlamendihoonet valvavate politseinike suunas pudeleid, kive ja muud kättejuhtuvat.

Pärast mitme rünnaku tagasitõrjumist kasutas politsei rahvahulga laialiajamiseks pisargaasilaenguid.

President Aleksandar Vučić ütles reede õhutl valitsusmeelses telekanalis Pink TV, et kõik, kes ründavad vapraid politseinikke, võetakse kinni.

Vučići sõnul ei ole ta mures poliitilise võimu kaotamise pärast protestidega, vaid avaldas muret, et meeleavaldajad võivad koroonaviirust levitada.

«On nii vastutustundetu kutsuda inimesi kogunema ja meelt avaldama, kui me oleme silmitsi koroonaviiruse kõige kohutavamate nakkusnumbritega,» ütles ta riigivisiidil Prantsusmaale.

«Ma palun inimesi, hoidkem meie tervist. Keegi ei võta võimu jõuga. Võim võetakse valimistega. Te võite protestida nii palju kui tahate, kui see epideemia on läbi,» sõnas ta.

Serbia peaminister Ana Brnabić ütles reedel, et ööpäevaga suri Covid-19 tõttu 18 inimest, mis on kõrgeim näitaja alates pandeemia algusest selles Balkani riigis. Lisandus ka 386 kinnitust leidnud koroonanakkust.

Serbias on alates märtsist nakatunud uude koroonaviirusesse üle 17 300 inimese, surnud on 352 inimest.

Reedesed rahutused järgnesid rahumeelsele protestile neljapäeval.

Protestid algasid teisipäeval, kui Vučić teatas, et Belgradis kehtestatakse viirusenakkuste tõusu tõttu kolmeks päevaks liikumispiirangud. President loobus meeleavalduste tõttu sellest plaanist, kuid valitsus keelas rohkem kui 10 inimesega kogunemised.

Meeleavaldused leidsid reedel aset ka Kruševacis, Čačakis, Nišis, Kralevos, Novi Sadis ja Subaticas.

Tagasi üles