Reinsalu Kiievis: 16. märtsi referendum Krimmis on õigustühine

Kaitseminister Urmas Reinsalu

FOTO: Peeter Langovits

Kaitseminister Urmas Reinsalu kohtus täna Kiievis Ukraina kaitseminister Igor Tenjuhhiga, kellega arutati kujunenud julgeolekuolukorda ning Reinsalu ütles, et Krimmis 16. märtsil plaanitav referendum on õigustühine.

«Eesti on Ukraina sõber. Toetame tingimusteta Ukraina territoriaalset terviklikkust. Agressor Venemaa peab mõistma, et hind, mis ta peab õigusvastaste sammude eest maksma, on liiga suur võrreldes kaheldava kasuga. Selleks on vajalik rahvusvahelise kogukonna tugev ja ühemõtteline hukkamõist ning surve,» rõhutas Reinsalu.  «Krimmis 16. märtsil plaanitav referendum on õigustühine, sest on vastuolus Ukraina põhiseadusega ja viiakse läbi okupatsiooni tingimustes.»

Ukraina kaitseminister rääkis kindlast plaanist põhjalikult üle vaadata Ukraina kaitsereform ja riigikaitse arengukavad ning andis ülevaate võimalikest edasistest arengutest.

Reinsalu sõnul on Eesti valmis Ukrainat igati toetama ja edasise koostöö korraldamiseks saadab Eesti võimalikult kiiresti Kiievisse kaitseatašee.

Kaitseminister andis Ukraina kolleegile edasi ametliku küllakutse ja väljendas valmisolekut koostööks.

Lisaks käis Reinsalu Maidanil ja asetas lilled Ukraina vabaduse eest langenute mälestuseks. Kaitseminister asetas lilled Tarass Ševtšenko mälestusmärgi jalamile Ukraina rahva suurmehe 200. sünniaastapäevaks.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles