Venemaa saatis Donbassi taas nn humanitaarabi

Veoki ettevalmistamine Rostovi piirkonnas Venemaal.

FOTO: SCANPIX

Venemaa teatas täna, et saatis Donbassi poole teele järjekordse humanitaarabisaadetise, mis koosneb peamiselt toiduainetest, ravimitest ja esmatarbekaupadest.

Vene eriolukordade ministeeriumi teatel on üle saja veoki ületanud piiri Donetski ja Matvejev-Kurgani piiripunktides ning läbinud ka tollikontrolli.

Venemaa on taolisi humanitaarabisaadetisi Ida-Ukrainasse saatnud ligi 30 korral. Esimene taoline nn humanitaarabi saadetis jõudis Donbassi mullu 22. augustil, eirates igasuguseid Ukraina ja Rahvusvahelise Punase Ristiga tehtud kokkuleppeid. Varsti pärast seda avasid nn separatistid rinde Aasovi mere ääres.

Kiiev on nimetanud nendega kooskõlastamata saadetiste läkitamist Donbassi agressiooniaktiks ning juhtinud tähelepanu sellele, et iga kord pärast järjekordse saadetise kohalejõudmist on mässulised intensiivistunud rünnakuid valitsusvägede vastu.

Ukraina võimude teatel kasutatakse humanitaarabi vaid kattevarjuna ning tegelikkuses toimetatakse sel moel nn separatistidele relvastust ja laskemoona ning viiakse Venemaale tagasi Ukrainas võidelnud venelaste surnukehi.

Tagasi üles