Venemaa saadab Donbassi taas nn humanitaarabi

Väidetavat humanitaarabi vedav veok Donetskis.

FOTO: SCANPIX

Venemaa teatas täna, et saadab 17. septembril Donbassi poole teele järjekordse humanitaarabisaadetise, mis koosneb peamiselt toiduainetest, ravimitest.

Vene eriolukordade ministeeriumi teatel saadetakse Donbassi muu hulgas ka vormiriietust, mis väidetavalt läheb sealsetele tuletõrjujatele ja päästetöötajatele.

Venemaa on taolisi humanitaarabisaadetisi Ida-Ukrainasse saatnud kümneid kordi. Esimene taoline nn humanitaarabi saadetis jõudis Donbassi mullu 22. augustil, eirates igasuguseid Ukraina ja Rahvusvahelise Punase Ristiga tehtud kokkuleppeid. Varsti pärast seda avasid nn separatistid rinde Aasovi mere ääres.

Kiiev on nimetanud nendega kooskõlastamata saadetiste läkitamist Donbassi agressiooniaktiks ning juhtinud tähelepanu sellele, et iga kord pärast järjekordse saadetise kohalejõudmist on mässulised intensiivistunud rünnakuid valitsusvägede vastu.

Ukraina võimude teatel kasutatakse humanitaarabi vaid kattevarjuna ning tegelikkuses toimetatakse sel moel nn separatistidele relvastust ja laskemoona ning viiakse Venemaale tagasi Ukrainas võidelnud venelaste surnukehi.

Tagasi üles