Mehhiko võimud ei lasknud turbaniga näitlejat lennuki peale

Waris Ahluwalia.

FOTO: Reuters/ScanPix

Sikhismi usku järgiv ameerika näitleja väidab, et Mehhiko ametnikud keelasid tal pääsu New Yorki suunduva lennuki peale – põhjusega, et mees keeldus avalikult võtmast peast oma turbanit.

Disaineri ja näitlejana töötav India taustaga Waris Ahluwalia jäi oma peakattega kimpu Mexico City lennujaama täiendavas turvakontrollis. Tema sotsiaalportaali Instagram postitatud fotolt lennupiletist võib näha templit «SSSS», mis tähistab, et ta valiti teiste reisijate seast väidetavalt juhuslikult välja põhjalikumaks uurimiseks.

Enda sõnul jäi Ahluwalia meetmetega nõusse, kuid keeldus võtmast maha turbanit. «See ei ole midagi, mida ma teeksin avalikult,» rääkis ta New York Daily News`ile. «See oleks sama hea, kui paluda kellelgi võtta maha tema riided.»

Tema keeldumise peale teatasid ametivõimud, et Ahluwalia ei saa minna lennukisse ning peab endale broneerima järgmise lennu. «Esmalt ma värisesin,» meenutab näitleja. «Seda ei ole meeldiv kuulda – et sa ei tohi sellel lennukil lennata millegi pärast, mida sa kannad. Või oma usuliste tõekspidamiste pärast.»

Lennufirma Aeromexico teatas, et protseduurid olid vastavuses kõigi nõuetega ning et ettevõte kahetseb igasuguste ebamugavuste pärast. 

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles