iDeal kampaania

Endine Trumpi nõunik võis kavandada Lähis-Itta USA-Venemaa tuumaprojekti

Michael Flynn.

FOTO: CARLOS BARRIA/REUTERS/Scanpix

Uurijad on võtnud vaatluse alla USA presidendi Donald Trumpi endise nõuniku Michael Flynni seosed väidetava salajase kavaga luua Lähis-Ida piirkonda Ühendriikide ja Venemaa ühiseid tuumajaamasid, vahendab The Guardian.

Kongressi komitee uurib, kas endine Trumpi julgeolekunõunik üritas Valges Majas töötades edendada salajast kava luua erahuvidele tuginevat Lähis-Ida tuumajaamade võrgustikku.

Ligi 40 tuumareaktorit olid väidetavalt mõeldud piirkonna elektriga varustamiseks ning oleks olnud varustatud tehnoloogiaga, mis ei luba neid tuumarelvade tootmiseks kasutada.

Erruläinud kolmetärnikindral on saanud juba varemalt mitme Kremli ja Trumpi meeskonna võimalikku kokkumängu puudutava uurimuse keskseks isikuks.

Nüüd on Kongressi uurimiskomitee avastanud, et Flynn propageeris väidetavalt tuumajaamade ehitamise kava koostöös USA sanktsioonide all oleva Vene riigifirmaga – seda nii Trumpi presidendikampaania ajal kui Valges Majas töötades.

Lisaks üritab komitee kindlaks teha, kas kava on Trumpi administratsioonis endiselt jõus.

Täna avalikustatud kirjas märgivad uurimisega seotud Demokraatliku Partei allikad, et Flynn rikkus seadust, kui ei kandnud ette 2015. aastal USA-Vene projekti edendamiseks Lähis-Idasse ette võetud reisist.

Seadusandjate sõnul on säärase rikkumise eest võimalik määrata viie aasta pikkune vanglakaristus ning vastne informatsioon on edastatud ka Trumpi kampaaniameeskonna võimalikke Vene-sidemeteid uurivale eriprokurörile Robert Muellerile.

Kongressi kirjas märgiti, et Flynn keeldus uurimiskomiteele Lähis-Ida reisi kommenteerimast, kuid samas ka ei eitanud seda ega teisi võõrkontakte, mida ta uurijate eest varjas.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles