iDeal kampaania

Tusk: vaenulikud jõud sekkuvad valimistesse kogu Euroopas

Euroopa Ülemkogu eesistuja Donald Tusk.

FOTO: OLIVIER HOSLET / EPA / Scanpix

Euroopa Ülemkogu eesistuja Donald Tusk hoiatas, et pärast Brexiti-hääletuse mõjutamist sekkuvad Euroopa-vastased jõud valimistesse üle Euroopa.

«On väliseid Euroopa-vastaseid jõude, mis üritavad, kas avalikult või salaja, mõjutada eurooplaste demokraatlikke valikuid, nagu juhtus Brexiti ja mitmete teiste valimiskampaaniatega üle Euroopa,» ütles Tusk ajakirjanikele.

«Ja see võib jälle juhtuda Euroopa Parlamendi valimistel mais,» lisas endine Poola peaminister. «Seepärast kutsun ma kõiki, kes Euroopa Liidust hoolivad, valimiste eel tihedat koostööd tegema.»

«Ärge lubage poliitilistel erakondadel, mida toetavad välised ja Euroopa suhtes vaenulikud jõud, otsustada Euroopa Liidu peamiste prioriteetide ning Euroopa institutsioonide uue juhtkonna üle,» lisas Tusk.

Mai lõpus toimuvad Euroopa Parlamendi valimised, kus küsitluste kohaselt koguvad võrreldes varasemaga rohkem toetust euroskeptilised ja populistlikud erakonnad. Euroopa Komisjon kutsus aasta alguses reklaamifirmasid ja sotsiaalmeediaplatvormi Facebook üles intensiivistama võitlust võimalike desinformatsioonikampaaniate vastu.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles