Washingtoni hotellitoast leitud endisel Putini nõunikul murdus surma hetkel kael

Mihhail Lesin.

FOTO: Alexander Natruskin / Reuters/Scanpix

Uus lahanguraport tõstatab küsimusi, mis täpselt juhtus Vene presidendi Vladimir Putini nõunikuga, kelle omapärane surm USA pealinna Washingtoni hotellis nimetati algselt õnnetuseks, vahendab Guardian.

Värskelt avaldatud dokumentides seisab, et Putini endisel nõunikul Mihhalil Lesinil murti enne surma või surma hetkel ühes Washingtoni hotellis, toas number 215, kael. Linna koroner oli sunnitud Lesini surma puudutavad dokumendid RFE/RLile edastama, sest nad nõudsid seda kohtu abil, viidates infovabaduse seadusele.

RFE/RL ei leidnud dokumentidest siiski kinnitust, et Lesin mõrvati, kuid need annavad täpse teadusliku ülevaate saladuselooriga varjatud surma asjaoludest.

Ametliku versiooni kohaselt suri 57-aastane Lesin 2015. aasta novembris vigastustesse, mille ta sai hotellitoas purjus peaga mitu korda kukkudes. Kuid juhtunut ümbritseb suur hulk intriige, sest paljudele tundub imelik, et temavanune inimene sureb üksi oma hotellitoas.

Lisaks on puudu osa turvkaamera videost, millele on jäädvustatud tunnid pärast seda, kui Lesinit viimati elusana nähti. Politseiraport, mis lõpuks tema surma kohta avaldati on väga hõre.

RFE/RLi teatel selgus dokumentidest, et Lesini keeleluu oli murtud. Ühe ametniku sõnul, kelle nimi oli dokumendist eemaldatud, viitab vigastus poomisele või kägistamisele. Samas võidi luud vigastada lahangu käigus.

Lesin ajas 90ndatel suure varanduse kokku ettevõtte kaudu, mis müüs telereklaame. Seejärel veetis ta aastaid Putini meedianõunikuna ja aitas riigitelevisiooni Kremli kontrolli alla viia.

Hiljem rajas ta Kremli propagandakanali Russia Today (RT), kuid lahkus 2014. aasta detsembris ootamatult. Paljud Moskva-eksperdid usuvad, et tal tekkisid Putiniga lahkarvamused.

Tagasi üles