Iraagi sõdurid hävitasid IS-i peidetud meediakeskuse

Iraagi vägede kolonn.

FOTO: Reuters/Stringer/Scanpix

Iraagi terroritõrjeüksused ründasid äärmusrühmituse Islamiriik (IS) tugipunkte riigi põhjaosas Hamreenis ning purustasid džihadistide meediakeskuse, teatas neljapäeval sõjavägi. 

Kuigi IS-i ei kontrolli enam ühtegi piirkonda Süürias ega Iraagis, redutavad võitlejad endiselt kõrbe- ja mägialadel nagu Hamreen. 

Iraagi peaminister Adel Abdel Mahdi andis korralduse terroritõrjeteenistusele (CTS) viia läbi operatsioone Daeshi (IS-i) riismete vastu Hamreeni mägedes, teatas Iraagi sõjaväe pressiesindaja kindral Yahya Rasool.

Operatsiooni toetasid nii Iraagi kui USA juhitud koalitsiooni sõjalennukid, ütles kindral avalduses. 

Operatsioon kestis kokku neli päeva, mille jooksul süütasid eriüksused 15 IS-i peidupaika, ütles CTS-i esindaja Sabah al-Naaman.

Sealjuures purustati keskus, kus IS tootis oma nädalakirja Al-Naba. 

«Erimeeskond uurib praegu arestitud arvuteid ja dokumente ja me näeme, kas ilmub ka uus number, kuna need tavaliselt ilmuvad neljapäeviti,» ütles al-Naaman. 

Iraagi väed plaanivad sarnaseid operatsioone ka mujal riigis. 

«Selle operatsiooni oluline osa on see, et antud raske regioon, mis ohustas Põhja-Diyalat ja Lõuna-Kirkuki, on puhastatud,» lisas al-Naaman.

IS kaotas kontrolli Iraagi üle 2017. aasta lõpus ning USA toetatud väed alistasid viimase IS-i vallutatud asula Süürias märtsis. 

Mitmes Iraagi regioonis, peamiselt sunnimoslemite asustatud maapiirkondades, on džihadistid jätkanud sissirünnakuid. Kirkuki kubernerkonnas on Daeshi võitlejad kuue kuuga tapnud üle kümne külapealiku, ütlesid Iraagi ametnikud. 

Tagasi üles
Back