Trump saabub Teise maailmasõja puhkemise aastapäevaks Poolasse

USA president Donald Trump.

FOTO: AP/Scanpix

USA president Donald Trump külastab septembris Poolat, et osaleda tseremooniatel, millega tähistatakse 80 aasta möödumist Natsi-Saksamaa sissetungist, ütles täna Poola asepeaminister. 

«President Trump tuleb kindlasti, meil on juba kinnitus selle kohta. Tuleb ka teisi riigipäid -- neid visiite praegu kinnitatakse,» vahendas uudisteportaal WP.pl asepeaminister Jacek Sasini sõnu. 

Ta ei täpsustanud Trumpi visiidi üksikasju, kuid kinnitamata andmetel saabub USA president Varssavisse 31. augustil, mälestustseremooniad Poola pealinnas on kavandatud järgmisele päevale. 

Sasin ei öelnud, kes välismaa tähtsatest tegelastest saabumas on, kuid kordas, et Venemaa president Vladimir Putin seoses Krimmi annekteerimisega 2014. aastal kutset ei saanud. 

«Oleks kohatu meenutada Poola-vastase relvastatud agressiooni aastapäeva, saates kutse liidrile, kes käitub tänapäeval samal moel oma naabri suhtes,» ütles ta WP.p-ile.

Meedia andmeil kohtub Trump oma visiidi ajal ka USA vägedega. Poolas viibib praegu koos roteeruvate NATO jõududega umbes 5000 sõdurit. 

Kunagi idabloki osa olnud Poola kuulub NATO-sse, kuid on juba pikka aega taotlenud USA suuremat panust riigi kaitsesse. 

Heidutatuna Venemaa sõjalistest sammudest Gruusias ja Ukrainas, soovib Poola Ühendriikide vägede alalist kohalolekut. 

Trump teatas möödunud kuul, et saadab Poolasse veel tuhat sõdurit, kritiseerides samal ajal Saksamaad, kes on teinud endast Venemaa energiatarnetega Moskva pantvangi. 

NATO on suurendanud oma kohalolekut idatiival pärast Venemaa 2014. aasta invasiooni Krimmis ning selle rolli jätkuvas Ukraina konfliktis. 

Tagasi üles