Johnson: EL välistagu Brexiti edasilükkamine jaanuari järgsesse aega

Briti peaminister Boris Johnson parlamendis.

FOTO: AFP/SCANPIX

Briti peaminister Boris Johnson kutsus esmaspäeval pärast Brexiti osas järjekordse ajapikenduse saamist Euroopa Liitu välistama Suurbritannia lahkumise järjekordset edasilükkamist 2020. aasta jaanuari järgsesse aega. 

Johnson ütles Euroopa Ülemkogu eesistujale Donald Tuskile saadetud kirjas, et aktsepteerib ELi otsust anda Ühendkuningriigile 31. jaanuarini paindlikku ajapikendust, kuid ärgitab ELi liikmesriike selgelt välja ütlema, et uus ajapikendus 31. jaanuari järgsesse aega ei ole võimalik. 

«Mul ei ole valikuvabadust teha midagi muud, kui kinnitada Ühendkuningriigi ametlikku nõustumist selle ajapikendusega,» kirjutas peaminister kirjas, märkides samas, et Brexiti edasilükkamine suruti talle peale tema tahte vastaselt. 

Samas kutsus valitsusjuht Briti parlamenti ratifitseerima tema valitsuse ja ELi vahel sõlmitud uut lahkumislepet ja ütles, et parlamendil on nüüd selleks piisavalt aega. 

Briti parlament hääletab esmaspäeval Johnsoni ettepaneku üle korraldada 12. detsembril erakorralised valimised, millega peaminister püüab taastada konservatiivide enamuse parlamendis, mis võimaldaks tal Brexiti viimaks teoks teha. 

«Ainus viis Brexit teoks teha on pöörduda selle riigi rahva poole,» ütles Johnson alamkojas. «Me ei saa selle lõputu viivitamisega jätkata.» 

Tagasi üles