Guterres taunis lahingumoona kasutamist Iraagi protestijate vastu

Antonio Guterres.

FOTO: AP/Scanpix

ÜRO peasekretär António Guterres mõistis hukka teated sellest, et Iraagi julgeolekujõud on kasutanud pealinnas Bagdadis valitsusvastaste meeleavaldajate vastu lahingumoona. 

1. oktoobril puhkenud meeleavalduste käigus on surma saanud peaaegu 280 inimest. Esmaspäeval kasutasid julgeolekujõud taas lahingumoona pärast seda, kui nad olid kahe nädala jooksul piirdunud meeleavaldajate pisargaasiga tõrjumisega. 

Guterres väljendas tõsist muret surmade ja vigastuste arvu suurenemise pärast meeleavalduste käigus Iraagis, seisis ÜRO peasekretäri avalduses. 

«Teated lahingumoona jätkuvast kasutamisest meeleavaldajate vastu on häirivad,» sõnas Portugali ekspeaminister, kutsudes kõiki vägivallajuhtumeid tõsiselt uurima.

ÜRO peasekretär kordas oma üleskutset valitsusele ja meeleavaldajatele pidada sisulist dialoogi. 

Julgeolekujõud avasid kolmapäeval Baghdadis lahingumoonaga tule meeleavaldajate pihta, kes püüdsid ületada Al-Shuhada silda, ütles AFP korrespondent. Mitu protestijat sai viga. 

Meeleavaldused algasid 1. oktoobril rahva vihast korruptsiooni ja tööpuuduse vastu, kuid nüüdseks taunitakse juba kogu poliitilist ja vaimulike klassi ning nõutakse režiimivahetust.

Tagasi üles
Back