iDeal kampaania

USA: Venezuela narkokaubandus on Maduro ametiajal järsult kasvanud

Venezuela rahvuskaartlane valvamas 2,6 tonni kokaiini, mis konfiskeeriti riigi loodeosas Maracaibos. Pilt pärineb aastast 2013.

FOTO: JIMMY PIRELA / AFP / Scanpix

Venezuelat läbiv ja sealt tulev narkokaubandus on president Nicolás Maduro ametiajal kasvanud hüppeliselt ning riigipea rikastub koostööst organiseeritud kuritegevusega, teatas USA neljapäeval.

2013. aastast võimul vasakpoolne Maduro aitab kuritegelikke jõuke ning on andnud varjupaika terroristlikele gruppidele, teatas USA Lõuna väejuhatuse juht admiral Craig Fuller.

«Näeme Venezuelast tuleva narkokaubanduse kasvu, millele aitab kaasa illegitiimne Maduro režiim,» ütles Fuller Kariibi mere riikide julgeolekukonverentsil.

«Maduro režiimil on tegelikult negatiivne mõju kõikidele selle poolkera julgeolekuküsimustele. Venezuela kriis teeb hullemaks kõik väljakutsed,» lausus admiral.

Tema sõnul paneb narkokaubandus raha Maduro liitlaste taskusse.

«Venezuela ja teda läbiv narkokaubandus on kasvanud rohkem kui 50 protsenti ning Maduro ja tema käsilased topivad koostöös seadusvastase narkokaubandusega raha oma tasku,» ütles Fuller. Ta ei täpsustanud, mis aja jooksul kasv toimus.

Lisaks saavad Venezuelas peavarju terrorirühmitused nagu Colombia Rahvuslik Vabastusarmee ja FARC-i järelejäänud võitlejad, kes ei läinud kaasa 2016. aastal Colombia valitsusega sõlmitud rahuleppega.

Ühendriikide rahandusministeerium on kehtestanud Venezuelaga seotud uimastikaubanduse tõttu sanktsioonid 27 ühendusele ja 22 inimesele. Nende seas on tööstusminister Tareck el-Aissami, ühe finantsametkonna endine juht Pedro Luis Martin ja tuntud ärimees Walid Makled.

Riigid üritavad USA juhtimisel suurendada rahvusvahelist survet Madurole, et ta paneks ameti maha ning laseks riigi etteotsa Juan Guaidó, keda tunnustab Venezuela ajutise liidrina rohkem kui 50 riiki.

2005. aastal pani USA Venezuela nimekirja riikidest, kes Washingtoni hinnangul ei täida rahvusvahelistes narkokaubanduse vastastes lepetes võetud kohustusi.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles