USA-s lõppes tagaajamine varastatud UPS-i veokiga nelja inimese surmaga

Korrakaitsjad seismas UPS-i veoki kõrval, mis on osa nelja inimese surmaga lõppenud tagaajamise kuriteopaigast.

FOTO: Charles Trainor Jr. / AP / Scanpix

USA-s Floridas sai neljapäeval surma neli inimest, kaasa arvatud kullerfirma UPS autojuht, kui juveelivargad röövisid autojuhi sõiduki ja alustasid pikka tagaajamist, mis lõppes tulevahetusega ühel Florida ristteel tipptunni ajal.

Mõlemad röövijad surid kuulihaavadesse. Neljas ohver hukkus lähedalasuvas sõidukis, kui kõlasid lasud tagaajamise alguspaigast 20 kilomeetrit põhjas asuvas Miramaris.

Telekanalite kopterid näitasid esimesena kohale jõudnud päästjaid osutamas abi vähemalt ühele inimesele, kes kukkus UPS-i veokist välja hetki pärast tagaajamise lõpetanud laske.

Juhtumi alguspunktis Coral Gablesis ütlesid politseinikud, et viga sai ka ühe juveelipoe töötaja, kuid võimud ei osanud öelda, kas ta sai kuulitabamuse. Tema seisundist esialgu info puudub.

Kogu lugu algas peatselt pärast kella 16-t, kui Coral Gablesi politsei sai teate vaikse signalisatsiooni vallandumisest linna Miracle Mile'i piirkonnas asuvas poes Regent Jewelers. Linna politseiülema Ed Hudaki sõnul oli poes kaks kahtlusalust ja politsei saabumisel kõlasid lasud.

Kahtlusalused põgenesid sündmuskohalt veokiga ja pisut hiljem röövisid UPS-i veoki koos selle juhiga. Siis algas tagaajamine Browardi maakonna lõunaosa poole. Põgenejad sõitsid punaste fooritulede alt korduvalt läbi ja paar korda vältisid napilt kokkupõrkeid teiste liiklejatega. 

UPS-i veok jäi viimaks seisma tiheda liiklusega tee ühel keskmistest ridadest. Sõiduk jäi kinni rohelist tuld oodanud teiste autode taha. Telepildist oli näha seisvale veokile tagant ja juhi poolelt jalgsi lähenevaid politseinikke, kellest mõnel oli tulirelv käes.

Uudistekopterid jälgisid tagaajamist ja vähemalt üks näitas lõppu otsepildis. Oli näha, kuidas üks inimene kukkus veoki reisija istmelt välja pärast mitut lasku. Pole selge, kas lasud tulid veokist või korrakaitsjatelt.

Üks kuul tabas ka Coral Gablesi linnavalitsust. Senistel andmetel keegi hoones viga ei saanud.

Hudaki sõnul jõudsid politseinikud juveelipoe juurde 90 sekundiga.

UPS-i pressiesindaja David Graves ütles, et firma on võimudega ühenduses. Infot juhi kohta ta ei jaganud.

Tagasi üles