iDeal kampaania

FOTOD ⟩ Rootsis küpsetati maailma kõige pirakam vastlakukkel

Rekordiväärilist 300 kilogrammi kaaluvat vastlakuklit näidati inimestele täna Stockholmi kesklinnas Sergeli väljakul. Pagar Daniel Granholm hoidmas selle kõrval tavasuuruses kuklit.

FOTO: Jonas Ekströmer / TT NEWS AGENCY / SCANPIX

Kui Stockholmi äärelinnas Huddinges asuv pagarikoda Bake My Day asus valmistama maailma suurimat vastlakuklit, oli nende sihiks küpsetada ligi 150 kilogrammi kaaluv pidusai – täna Rootsi pealinna südames Sergeli väljakul rahvale vaatamiseks välja pandud kukkel osutus aga kaks korda pirakamaks.

Nii ongi tänasest alates maailma suurim vastlakukkel 300 kilogrammi raske. Senine rekordkukkel oli selle kõrval lausa tilluke – kõigest 20 kilogrammi, vahendas TT.

«Kui püstitada rekordit, siis võib seda sama hästi teha suure varuga,» lausus pagarikoja Bake My Day juht Moses Isak SVT-le.

Mehe sõnul oli tal suurpäeva eel raskusi uinumisega, sest närvipinge rekordikatse eel oli sedavõrd suur.

«Me olime teinud juba viis ebaõnnestunud katset enne seda, kuid viimasel korral läks õnneks. See on üsna võimas vaatepilt, see on üle 2000 korra suurem kui tavaline vastlakukkel,» jutustas Isak.

Rekordiväärilist 300 kilogrammi kaaluvat vastlakuklit näidati inimestele täna Stockholmi kesklinnas Sergeli väljakul.

FOTO: Jonas Ekströmer / TT NEWS AGENCY / SCANPIX

Esialgse plaani kohaselt oli kavas valmistada 148 kilogrammi kaaluv kukkel, kuid viimase hetke muudatused retseptis aitasid maiuse kaalu kergitada lausa 300 kiloni. Kuklis on 130 kilo vahukoort, 30 kilo mandlikreemi ja 20 kilo tuhksuhkrut. Taigna küpsetamisele kulus seitse tundi.

Pagariäri juhi kinnitusel maitses järeleandmisi ei tehtud. «See mekib sama hästi kui meie tavalised vastlakuklid, kasutatud on täpselt samu koostisosi. Keeruline on lihtsalt saada kõiki neid ühes ampsus kätte, sest see on nii suur,» selgitas Isak.

Sergeli väljakul on käinud täna hiigelkukliga tutvumas rohkelt rahvast. Vastlapäeva tähistatakse tuleval teispäeval.

Rekordiväärilist 300 kilogrammi kaaluvat vastlakuklit näidati inimestele täna Stockholmi kesklinnas Sergeli väljakul.

FOTO: Jonas Ekströmer / TT NEWS AGENCY / SCANPIX

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles