Postimehe välisuudiste rubriigi ülekaalukalt kõige loetum lugu oli lõppeval aastal otseblogi Venemaa algatatud sõja esimesest päevast Ukraina vastu 24. veebruaril, kuid kõige muu üle domineerinud Ukraina sündmuste kõrval said tähelepanu veel ka näiteks verised rahutused Kasahstanis ja Ühendkuningriigi monarhi Elizabeth II surm.
Postimehe veebilehel 2022. aastal enim loetud artiklite esipaarikümnesse mahubki igapäevaste sõjasündmuste blogide kõrval vaid veel teinegi blogi: alates maikuust vähehaaval täienenud filmirežissööri Vahur Laiapea Ukraina päevik.
Nii avaldamegi sõjablogide aastakokkuvõtte eraldi, tuues menukaimate välislugude ülevaates välja muud uudised, olemuslood, intervjuud ja ka blogid, mille teemad siiski puudutavad samuti valdavalt Venemaa agressiooni Ukraina vastu ning selle mõjusid ülejäänud maailmale.
15. novembri õhtupoolikul kukkus Ukraina piiri lähistel asuvasse Przewodówi külasse Poolas rakett, surmates kaks kohalikku elanikku. Poola võimud reageerisid juhtunule ettevaatlikult ning viivitasid avalduse tegemisega, samal ajal kui õhus rippus küsimus, kas NATO territooriumi tabanud raketi tulistas välja Venemaa ja milliseid samme see alliansilt kaasa toob.
Hiljem selgus, et üle piiri oli lennanud Ukraina õhutõrjerakett, mis oli teele saadetud Venemaa raketi allatulistamiseks. NATO ja lääneriigid rõhutasid samas, et vastutus Poola kodanike hukkumise eest lasub ikkagi Venemaal, sest kui Kreml ei ründaks Ukrainat, poleks Ukrainal tarvidust end õhutõrjerakettidega kaitsta.
Venemaa rünnak Ukrainale kestis neljandat päeva ja Kremli väed püüdsid tungida Kiievisse, kui Venemaa riigipea Vladimir Putin kohtus 27. veebruaril kindralstaabi ülema ja kaitseministriga ning andis korralduse rakendada riigi tuumaheidutusjõududes valveteenistuse erikorda.
Hiljem aasta jooksul ähvardas Putin vajadusel kasutada kõiki sõjalisi vahendeid – viidate tuumarelva pruukimise võimalusele –, põhjustades laialdasi arutelusid, kas tegemist on blufi või tõsiseltvõetava ohuga.